czekolada

Smakołyki dozwolone w diecie Dukana

Znana wielu z nas dieta Dukana pozwala na delektowanie się smakołykami, które są dozwolone z listy dr Dukana. Po przejściu dwóch pierwszych faz diety Dukana, w tej trzeciej możemy sobie pozwolić na małe co nieco. Najważniejsze, by na przekąskę wybrać coś z zaproponowanej przez dr Dukana listy. Przyjrzyjmy się więc produktom uznawanym za wspaniałe przekąski, a tym samym dozwolone w diecie Dukana.

Gorzka czekolada jest dozwolona w diecie Dukana. Ten rodzaj czekolady ma dużo zwalczających różne choroby flawonoidów. Są to swoiste przeciwutleniacze, które znajdziemy także w wielu warzywach, owocach i czerwonym winie.

Zawarte w gorzkiej czekoladzie przeciwutleniacze regulują ciśnienie krwi oraz spowalniają utlenianie cholesterolu. Czekolada ta jest doskonałym smakołykiem w diecie Dukana – oczywiście z jej nadmiarem należy uważać!

Jogurt probiotyczny jest doskonałym źródłem wapnia. Jego ogromna siła leży w dobroczynnych bakteriach, zwanych probiotykamy. Dlatego stosując dietę Dukana należy wybierać jogurty zawierające żywe szczepy bakterii. Tylko taki jogurt hamuje rozwój szkodliwych bakterii, które często wywołują dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Probiotyki wytwarzają substancje, które wzmacniają nasz układ immunologiczny, który w czasie stosowania diet odchudzających często jest zachwiany.

Pieczywo pełnoziarniste jest kolejnym produktem dozwolonym w diecie Dukana. Kromeczka takiego pieczywa może być doskonałą przekąską, zwłaszcza jeśli wyłożymy na nią zdrową sałatę lub rzodkiew.

Chleb z pełnego zboża posiada duże ilości przeciwutleniaczy i błonnika, który jest bardzo ważny w walce z nadwagą. Mąka z pełnego przemiału jest wolniej trawiona, dzięki czemu na dłużej poczujemy się syci. Chleb pełnoziarnisty jest mniej kaloryczny niż ten wyprodukowany z mąki białej.

Życzymy smacznych i zdrowych przekąsek z dietą Dukana!