psychologia diety dukana

Psychologiczne aspekty odchudzania z dietą Dukana

Każda dieta aby mogła przynieść pożądane rezultaty powinna iść w parze z pozytywnym nastawieniem. Dieta Dukana pozwala na pozytywne nakierowanie się do walki z nadwagą i pozostanie w swoim postanowieniu aż do jej zakończenia.

Już na samym początku jej stosowania a więc w pierwszej fazie zwanej fazą ataku udaje nam się zrzucić najwięcej kilogramów. Faza ta jest swego rodzaju motywatorem do przejścia w kolejny etap- fazę naprzemienna, która polega na wzbogaceniu menu w nabiał, za którym przecież uwielbiamy.

Te dwie fazy diety Dukana pozwalają spojrzeć na cały etap odchudzania w sposób obiektywny. Nasz psychika nie cierpi, bo nie czujemy się głodni. Białko, które dostarczamy w pierwszej fazie diety Dukana spala się wolno, dzięki czemu nie czujemy się głodni.

Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że dieta Dukana nie wymaga od osoby odchudzającej się zbyt dużych wyrzeczeń, a szybko uzyskane rezultaty skutecznie motywują do dalszej walki i utrzymywania diety.

W każdej diecie odchudzającej liczy się pozytywne nastawienie na osiągnięcie zamierzanego celu, jakim jest stracenie zbędnych kilogramów, które czynią z nas ludzi mniej wartościowych. Ta świadomość niesamowicie odbija się na naszej psychice. Dlaczego więc nie skorzystać z diety Dukana, która nie powoduje złości i zmiany nastrojów z powodu odczuwanego głodu? Dlaczego więc nie zastosować wspaniałej diety Dukana, która pozwala jeść smaczne a zarazem zdrowe posiłki?

Jeśli sceptycznie patrzymy na różnego rodzaju diety odchudzające, może warto spojrzeć na nie w iny sposób.

Mądrze wybierajmy produkty z listy tych dozwolonych w diecie Dukana. Róbmy zakupy w sklepie rybnym. Spójrzmy na jedzenie jak na formę lekarstwa oraz środka zapobiegawczego, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się smukłą sylwetką. Zamiast czekoladowego batonika wybierzmy placek owsiany lub po prostu kilka łyżek otrębów pszennych zalanych chudym mlekiem. Tylko taki tok myślenia spowoduje, że po dietę Dukana sięgniemy z przyjemnością.